تاریخ بازگشت شهباز شریف به پاکستان اعلام شد

پس از فشارهای دولت پاکستان برای بازگرداندن رئیس حزب نواز خاتمه تاریخ بازگشت وی از لندن اعلام شد.

تاریخ بازگشت شهباز شریف به پاکستان اعلام شد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از جیو تی وی، شهباز شریف رئیس حزب نواز که به لندن سفر نموده بود خاتمه با فشارهای دولت پاکستان زمان بازگشت خود را اظهار داشت.

اهمیت بازگشت این سیاستمدار وجود پرونده فساد اقتصادی علیه او بود و به همین دلیل دولت اسلام آباد یکی از وزاری خود را برای بازگرداندن شهباز شریف به لندن فرستاده بود.

طبق اعلام مسئولین حزب نواز شهبباز شریف ظرف سه روز آینده به پاکستان بازخواهد گشت تا پاسخ گوی اتهامات موجود در پرونده فساد اقتصادی باشد.

مسئولین حزب نواز مدعی هستند که شهباز شریف صرفا برای معالجه به انگلیس سفر نموده بود و اینک پس از سرانجام دوره درمانی خود به پاکستان بر می گردد.

با این حال بعضی دیگر از کارشناسان سیاسی پاکستان بر این باورند که شهباز شریف قصد بازگشت به پاکستان را ندارد و به بهانه بیماری و شدت یافتن آن در انگلیس خواهد ماند.

از سوی دیگر اسحاق دار وزیر دارایی دولت نواز شریف هم در لندن به سر می برد و علی رغم اخطارهای مکرر دادگاه عالی پاکستان حاضر به بازگشت نشده است.

نام شهباز شریف در پرونده فساد اقتصادی یک پروژه بزرگ ساخت مسکن واقع شده است و در صورتی که جرائم او اثبات گردد راهی زندان خواهد شد.

در حال حاضر رئیس حزب نواز به قید وثیقه آزاد است و سفر او به خارج از کشور نقدها بسیاری را در پی داشته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تاریخ بازگشت شهباز شریف به پاکستان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ بازگشت شهباز شریف به پاکستان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید