توضیحات وزیر علوم درباره حکم انفصال از خدمت 2 رئیس دانشگاه

وزیر علوم درباره حکم دیوان عدالت اداری در خصوص بورسیه ها و انفصال از خدمت روسای دانشگاه های تربیت مدرس و کاشان توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات وزیر علوم درباره حکم انفصال از خدمت 2 رئیس دانشگاه

به گزارش مهر، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بعضی بورسیه ها از مجموع بورسیه های کثیر سال های گذشته بودند که بعد از فارغ التحصیلی به دانشگاه ها مراجعه کردند و دانشگاه ها اعلام کردند بعد از شش یا هفت سال که گذشته برنامه و سیاست ها عوض شده و دیگر نیازی به این افراد نیست.

وی ادامه داد: به طور معمول به این صورت بوده که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای این افراد در دانشگاه های دیگر جایابی می نماید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بعضی از این افراد اصرار دارند در دانشگاهی که قرار بوده پذیرش شوند فعالیت نمایند و برای همین به دیوان عدالت اداری مراجعه کردند و علیرغم اینکه دیوان نباید حکم اجبار را می داد، حکم داده است که دانشگاه ها این افراد را پذیرش نمایند.

غلامی توضیح داد: دانشگاه ها در این خصوص مقاومت کردند علی رغم اینکه بحث بورسیه ها یک بحث علمی است این افراد به دیوان عدالت اداری اعلام نموده اند که دانشگاه ها ما را پذیرش نمی نمایند؛ دیوان هم اعلام نموده است که اگر حکم را اجرا ننمایند می توانیم حکم انفصال از خدمت رئیس دانشگاه را بدهیم ولی هنوز حکمی ارائه نشده است.

وزیر علوم اظهار کرد: بعضی از دانشگاه ها با توجه به حکم دیوان عدالت اداری بالاجبار این افراد را پذیرش کردند و با آنها قرارداد نیز بسته اند اما به لحاظ کلی موضوع انفصال از خدمت رئیس دانشگاه نیست، موضوع فضایی است که به وجود آمده و ما کوشش می کنیم آن را حل کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "توضیحات وزیر علوم درباره حکم انفصال از خدمت 2 رئیس دانشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزیر علوم درباره حکم انفصال از خدمت 2 رئیس دانشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید