غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان 15 برابر حد مجاز، طوفان ادامه دارد

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: صبح امروز حداکثر سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زابل به 101 کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به 2207 میکروگرم بر متر مکعب برسد.

غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان 15 برابر حد مجاز، طوفان ادامه دارد

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به حدود 15 برابر حد مجاز رسیده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل بهدو هزار متر کاهش پیدا کرد.

وی گفت: همچنین بر اساس تحلیل آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی وزش باد همراه با گرد و خاک تا شنبه هفته آینده با شدت کمتر در شمال استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

ملاشاهی با اشاره به اینکه طی این مدت در نواحی مرکزی و جنوبی استان افزایش غبار همراه با وزش باد و گرد و خاک با شدت کمتر رخ خواهد داد، گفت: در زمان طوفان در جاده های مواصلاتی استان به ویژه جاده زاهدان – زابل، زاهدان- نهبندان، زابل- نهبندان، زاهدان- بم و جاده ایرانشهر-ریگان-بم کاهش دید سبب کندی عبور و مرور و اختلال تردد می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان 15 برابر حد مجاز، طوفان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان 15 برابر حد مجاز، طوفان ادامه دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید