وزیر دفاع آمریکا: علاقه به دیپلماسی داریم اما تحریم های کره شمالی پابرجاست

وزیر دفاع آمریکا که به کره جنوبی سفر نموده است می گوید واشنگتن مایل است با کره شمالی از راه دیپلماسی وارد عمل گردد اما رژیم تحریم ها را هم حفظ می نماید.

وزیر دفاع آمریکا: علاقه به دیپلماسی داریم اما تحریم های کره شمالی پابرجاست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یونهاپ، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا امروز آدینه گفت ایالات متحده تمایل دارد به صورت دیپلماتیک با کره شمالی تعامل کند تا کوشش های خلع سلاح این کشور به نتیجه برسد اما به تحریم ها علیه پیونگ یانگ نیز ادامه خواهد داد تا برنامه هسته ای خود را کنار بگذارد.

وی این اظهارات را در دیدار با جئونگ کیئونگ-دو همتای کره ای خود در سئول مطرح و بر اهمیت همکاری نزدیک و مداوم ایالات متحده و کره جنوبی در مسئله کره جنوبی تاکید نمود.

اسپر گفت: آمریکا در اجرای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تا خلع سلاح کامل، قابل تایید و غیرقابل بازگشت شبه جزیره کره، پایبند خواهد بود.

رئیس پنتاگون در ادامه گفت همانطور که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر آن صحه گذاشته است ایالات متحده خواهان تعامل دیپلماتیک با کره شمالی برای پیشرت تمام تعهداتی است که بیانیه نشست سنگاپور (2018) برای دستیابی به آن اهداف، تاکید نموده است.

یکی از مفاد بیانیه سنگاپور متوقف کردن رزمایش های مشترک آمریکا-کره جنوبی برای ایجاد اعتماد بود اما این دو کشور از دوشنبه هفته گذشته علی رغم هشدارهای کره شمالی اقدام به برگزاری مانور مشترک نموده اند. موضوعی که کره شمالی با پرتاب های موشکی مکرر طی دو هفته اخیر واکنش نشان داده است.

اسپر هفته گذشته در سفر به استرالیا از طرح آمریکا برای استقرار موشک در منطقه آسیا-اقیانوسیه خبر داده بود. موضوعی که مقامات استرالیا به آن واکنش نشان داده و با آن مخالفت کردند. چین نیز به عنوان طرف اصلی و مقابل آمریکا در منطقه آسیا-پاسیفیک به این طرح واشنگتن واکنش نشان داد و به همسایگان خود برای میزبانی احتمالی موشک های آمریکا هشدار داد.

اما اکنون وزیر دفاع آمریکا در سئول منطقه آسیا-اقیانوسیه را منطقه اولویت ایالات متحده توصیف کرد و گفت که سفرش به کره جنوبی برای تاکید مجدد بر اتحاد آهنین است که محور صلح و امنیت شبه جزیره کره و شمال شرق آسیاست.

وزیر دفاع آمریکا دیروز پنجشنبه در آخرین ایستگاه سفر خود به منطقه آسیا-اقیانوسیه پس از استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و مغولستان وارد سئول پایتخت کره جنوبی شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر دفاع آمریکا: علاقه به دیپلماسی داریم اما تحریم های کره شمالی پابرجاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: علاقه به دیپلماسی داریم اما تحریم های کره شمالی پابرجاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید