چرا رژیم دریافت شما را لاغر نمی کند؟

اگر این مقاله را می خوانید، احتمالا از جمله کسانی هستید که از خوردن خوراکی هایی که وسوسه تان می نماید صرف نظر می کنید، اما هیچ نتیجه ای در چربی سوزی نمی بینید. اگر تا به الان رژیم یا برنامه غذایی خاصی پیش گرفتید اما نتیجه دلخواهتان را نگرفتید، وقت آن است که نگاهی دقیق تر به رویکرد خود داشته باشید. نباید فراموش کنید مسائل کوچکی که در امتداد جهت حرکت برای تان پیش می آیند، ممکن است به مسائل بزرگی تبدیل شوند که شما را از جهت منحرف نمایند. در این مقاله می خواهیم درباره دلایلی که باعث می گردد شما با وجود رژیم دریافت چربی نسوزانید، صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

چرا رژیم دریافت شما را لاغر نمی کند؟

7 دلیل زیر می تواند چربی سوزی بدنتان را متوقف کند

مدت زمانی که در رژیم هستید، بسیار طولانی باشد

آخرین باری که با رضایت از سر سفره بلند شدید و احساس سیری کردید را به یاد دارید؟ اگر همواره احساس گرسنگی می کنید، چیزهایی را باید تغییر دهید.

اولین دلیلی که ممکن است چربی های بدنتان آب نگردد این است که مدتی طولانی رژیم باشید. رژیم غذایی طولانی مدت می تواند شما را در حالت کاهش کالری قرار دهد. این حالت گرسنگی، متابولیسم تان را کند می نماید؛ مطمئنا وقتی همواره احساس گرسنگی کنید، کالری کمتری مصرف می کنید ولی کم تر هم می سوزانید؛ به این معنی که پیشرفتی نکردید.

بنابراین یک استراحت کوتاه مدت داشته باشید! نگران کالری های این دو تا چهار هفته ای که به خودتان استراحت می دهید، نباشید. شما فقط یک قدم به عقب برداشتید تا نتایج بهتری در طولانی مدت مشاهده کنید.

وعده های غذایی تان را وزن نمی کنید

یکی از رایج ترین دلایلی که رژیم می گیرید اما لاغر نمی شوید، این است که مواد غذایی مصرفی تان را اندازه گیری نمی کنید. شاید باورتان نگردد ولی با اندازه نگرفتن کالری غذاها و با ناخنک زدن یا در حد یک یا دو قاشق اضافه خوردن، حدود 200 تا 300 کالری بدون این که متوجه شوید مصرف می کنید.

آخر هفته ها رژیم را فراموش می کنید

تا به حال از کسی شنیده اید که بگوید آخر هفته به رژیمش وفادار است. معمولا افراد آخر هفته ها با شدت زیاد از گاری می افتند و هر چقدر اول هفته سفت و سخت آغاز کردند آخر هفته را سهل انگاری می نمایند. نباید فراموش کنید که آخر هفته 30 درصد از رژیم شما را شکل می دهد؛ بنابراین اگر 70 درصد از رژیم تان را رعایت می کنید توقع زیادی برای چربی سوزی نداشته باشید.

کنترل رژیم غذایی تان را فراموش می کنید

دلیل دیگری که ممکن است چربی سوزی را متوقف کند این است که برنامه خود را مطابق با عملکرد و پیشرف تان تنظیم نمی کنید. ابتدا رژیم غذایی تان را آغاز می کنید و بعد از دریافت نتیجه رژیم خود را به همانصورت ادامه می دهید. متاسفانه همواره به این صورت جواب نمی گیرید. بدن شما در واکنش به برنامه تغییر می نماید، بنابراین برنامه شما هم باید تغییر کند. هرچه شما لاغرتر باشید، بدن شما بیشتر می خواهد وارد فاز گرسنگی گردد و سوخت را حفظ کند. اما این حرف متناقض به نظر می رسد، مصرف کربوهیدرات بیشتر می تواند به شما یاری کند از این واکنش اجتناب کنید. افزایش مصرف کربوهیدرات همچنین باعث افزایش حساسیت انسولین و آزاد شدن هورمون leptin می گردد که به حفظ وزن بدن یاری می نماید.

فقط برای چربی سوزی به باشگاه می روید

فقط برای سوزاندن کالری به باشگاه نروید. اگر هدفتان فقط از باشگاه رفتن سوزاندن چربی و لاغر شدن باشد، باید کل وقت تان را روی دستگاه های هوازی صرف کنید. چون این دستگاه ها توانایی شمردن کالری ای که حین استفاده از دستگاه می سوزانید را دارد.

اگرچه دمبل و هالتر توانایی شمردن کالری مصرفی را ندارد، اما جدا از این که باعث سوزاندن چربی بدن تان می گردد، به تغییر شکل بدن تان یاری می نماید. بنابراین 70 درصد از تمرین شما باید با استفاده از دستگاه های دیگر و دمبل و هالتر باشد. تمرینات هوازی عالی هستند، اما با تمرینات قدرتی هم می توانید چربی سوزی کنید و فقط به قلب خود تکیه نکنید.

به قصد کشتن خود ورزش می کنید

منظور از به قصد کشتن یعنی آنقدر سنگین ورزش نکنید که انرژی برای باقی روزتان نداشته باشید. بسیاری از افراد به خصوص کسانی که تازه آغاز به ورزش می نمایند، آنقدر در حین تمرین انرژی خود را می گیرند که در طول روز برای انجام کار های روزمره شان انرژی ندارند.

نباید فراموش کنید تمام فعالیت های کوچکی که شما در طول روز انجام می دهید، نقش مهمی در افزایش چربی سوزی شما دارد که با افزایش این کارهای روزمره و کاهش زمان و شدت تمرین کالری سوزی روزتان افزایش پیدا می نماید.

برای مثال، اگر تمرینی انجام دهید که 300 کالری می سوزاند و مقدار کالری که باید بسوزانید 700 است، 400 کالری برای انجام فعالیت های روزمره تان باقی می ماند. اما اگر تمرینی انجام دهید که 500 کالری می سوزاند و مابقی روز را مجبور به افتادن روی مبل هستید، چند کالری برای سوزاندن می ماند؟ بنابراین ورزش بیش از حد می تواند نتیجه عکس داشته باشد.

لاغری در خانه بدون رژیم و ورزش

تغذیه بعد از تمرین را اشتباه انتخاب می کنید

چون خیال می کنید خیلی تمرین کردید، بعد از تمرین هم هر چی دوست دارید می خورید. تغذیه بعد از تمرین باید مقادیر خوبی از پروتئین و کربوهیدرات را شامل گردد. فقط به خاطر داشته باشید کالری ها باید شمارش شوند.

منبع: کتاب کاله

به "چرا رژیم دریافت شما را لاغر نمی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا رژیم دریافت شما را لاغر نمی کند؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید