دانشجویان کم خواب فارغ التحصیل نمی شوند

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد احتمال فارغ التحصیلی دانشجویان سال آخری که دچار کم خوابی هستند به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

دانشجویان کم خواب فارغ التحصیل نمی شوند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد احتمال فارغ التحصیلی دانشجویان سال آخری که دچار کم خوابی هستند به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

براساس تحقیقاتی که توسط محققان دانشگاه مونت کلر اجرا شده، دانشجویان سال آخری که کمتر از 8 ساعت خواب شبانه دارند، دست کم احتمال فارغ التحصیل شدنشان 40 درصد کمتر از دیگر دانشجویان است.

درحالی که کم خوابی روی تمام فعالیت های انسان تأثیر منفی می گذارد و عواقب جبران ناپذیری در پی دارد، تحقیقات نشان داده حتی تمام کردن درس و دانشگاه دانشجویان نیز به میزان خواب آنها مرتبط است.

دانشگاه ایالتی مونت کلر در سه شهر آپر مونت کلر، لیتل فالز و کلیفتون دارای واحدهای آموزشی است؛ این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه بزرگ ایالت نیوجرسی شناخته می گردد.

محققان این پژوهش پس از آنالیز بیش از 7 هزار دانشجوی سال آخری دریافتند، محرومیت از خواب باعث کاهش یادگیری می گردد، حافظه را تحت تأثیر قرار می دهد و در تمام این مدت حواس دانشجو را پرت می نماید.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "دانشجویان کم خواب فارغ التحصیل نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان کم خواب فارغ التحصیل نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید